Close
Product Safety and Training

Szkolenia i bezpieczeństwo produktów

Czy znasz rozporządzenia UE, takie jak dyrektywa o elektrycznych urządzeniach niskonapięciowych (LVD), 2014/35/UE? Czy znasz normy i wymogi bezpieczeństwa obowiązujące dla Twojego produktu? Nie martw się, pomożemy Ci!

Główne korzyści
Unikniesz ryzyka wycofania produktów z rynku przez instytucje nadzorujące
Zmniejszysz liczbę powtórzeń na etapie badań i rozwoju poprzez wczesne wdrożenie rozwiązań spełniających wymogi bezpieczeństwa
Dostarczysz klientom bezpieczny, wysokiej jakości produkt

Bezpieczeństwo produktu jako usługa

Wymogi bezpieczeństwa produktów nie są zazwyczaj głównym priorytetem w projekcie, powinny jednak znajdować się na jednej z najwyższych pozycji. Aby dostarczać produkty na rynki UE, należy w pierwszej kolejności dobrze poznać dyrektywy unijne. Następnym krokiem jest ustalenie, które normy obowiązują dla Twojego produktu.


O wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa produktów często zapomina się w fazie prac badawczo-rozwojowych i uwzględnia je dopiero na etapie testów. Pomożemy Ci zidentyfikować obowiązujące Cię normy i sprawdzimy, czy Twój produkt spełnia ich wymagania. Dzięki temu zapewnisz jego zgodność z normami i zapewnisz utrzymanie się na rynku.

Wprowadzenie do wymagań w zakresie bezpieczeństwa produktów

Konieczność przedzierania się przez labirynt dyrektyw może wywoływać zniechęcenie, ale w gruncie rzeczy wymogi bezpieczeństwa nie są wcale aż tak skomplikowane. Projektanci i twórcy produktów oraz inżynierowie ds. badań i rozwoju powinni je znać. Nasi eksperci mogą przeszkolić Twój zespół, aby już na wczesnym etapie projektowania uwzględniał podstawowe wymogi bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo produktów ma w istocie zasadnicze znaczenie, a organa nadzorujące aktywnie obserwują rynek. Ich pracownicy kontrolują produkty na półkach sklepowych, w magazynach itp. W razie wykrycia podejrzanego produktu inspektorzy są upoważnieni do przeprowadzenia jego badań bezpieczeństwa. Jeśli stwierdzą, że wyrób nie spełnia podstawowych wymogów w tym zakresie, organ nadzoru rynku może ograniczyć jego sprzedaż i wprowadzanie do obrotu. W najgorszym przypadku importer lub producent będzie zmuszony do wycofania takiego produktu z rynku. Może to oczywiście zaszkodzić reputacji marki oraz generować spore koszty. Posiadanie zapasów sprzętu nienadającego się do sprzedaży może stać się dla producenta prawdziwym koszmarem.

Zapoznaj się z naszą ofertą testów bezpieczeństwa:

Urządzenia audio/wideo, technologie informacyjne i komunikacyjne: Wymagania bezpieczeństwa

  • IEC 62368-1, EN 62368-1
  • IEC 60950-1, EN 60950-1

Wymagania bezpieczeństwa elektrycznych przyrządów pomiarowych, automatyki i urządzeń laboratoryjnych

  • IEC 61010-1

Przyrządy do pomiaru energii elektrycznej

  • IEC 62052-31

Urządzenia gospodarstwa domowego i podobne urządzenia elektryczne

  • IEC 60335-1, IEC 60335-2-2, IEC 60335-1, IEC 60335-x

 

Tomasz Badowski

Tomasz Badowski

Sales Director, Software & Embedded Solutions
+48 662 063 077
Send e-mail

Zapytaj naszego eksperta albo dowiedz się więcej

Po wysłaniu tego formularza nasz specjalista skontaktuje się z Tobą przez e-mail lub telefon. Przesyłając formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.
CAPTCHA